Juniorzy Górnika 09 wyjechali na obóz

Zawodnicy juniorskiego zespołu mysłowickiej Kociny wyjechali na 10-dniowy obóz piłkarski do Głuchołazów, gdzie pod okiem trenera Jerzego Wijasa będą się przygotowywać do nowego sezonu ligowego.

To już drugi rok, w którym obecny Zarząd klubu postarał się o dofinansowanie z Urzędu Miasta, by umożliwić dzieciom wyjazd sportowy. W bieżącym roku kwota dofinansowania wyniosła 7 000 zł. W poprzednie wakacje na taki aktywny wypoczynek wyjechały także młodsze dzieci, w tym roku odpoczywać i ćwiczyć będą głównie juniorzy.

– Wiadomo, jak wygląda sytuacja z pieniędzmi na sport w dzisiejszych czasach. O sponsorów ciężko, ale cały czas poszukujemy. Staramy się także wykorzystywać każdą możliwą sytuację, by pozyskać jakieś środki dla klubu. – mówi Łukasz Granek, Prezes klubu Górnik 09. – Dzięki takiej inicjatywie 18-ście dzieciaków ma możliwość przy niewielkim nakładzie finansowym ze strony rodziców wypocząć i aktywnie potrenować. W wielu przypadkach była to jedyna opcja wakacyjnego wyjazdu. Naszym zadaniem jest odpowiadanie na potrzeby trenujących w naszym klubie.

Fotorelacja z wyjazdu już niebawem.

Życzymy dobrej zabawy!