Rozgrywki młodzików i trampkarzy

30 kwietnia 2016 r. rocznik 2002, czyli trampkarze rozgrywali swój ostatni mecz u siebie. Mimo porażki 4:2 mecz można zaliczyć do ładnych widowisk. Dwie bramki dla naszej drużyny strzelił Maciej Stachoń. – W tym miejscu chciałabym bardzo serdecznie podziękować wszystkim chłopakom rocznika 2002 za grę do samego końca. Mocno trzymam kciuki za rozwój waszej piłkarskiej „kariery” i będę obserwować Wasze poczynania na boisku. Dziękuję, że zawsze mogłam na Was liczyć! Powodzenia panowie! – mówi dotychczasowa trenerka Paula Wachulec.

Rocznik grał w składzie: Włodarczyk/ Dusza – Kozłowski, Kaczmarek K, Pławecki, Malajka, Kaczmarek P, Cieślik W, Zając, Stachoń Ł, Patalas, Stachoń M.

W weekend majowy młodziki grały również u siebie i po emocjonującym meczu nasi zawodnicy wygrali 2:1. Przeciwnikiem była Gwiazda z Rudy Śląskiej - silny zespół, który bardzo dobrze prezentował się grając w ósemkę. Dwie pięknej urody bramki dla naszej Kociny strzelił Mikołaj Pławecki.

Natomiast 8 maja 2016 r. również grali zawodnicy i zawodniczki rocznika 2003, tym razem z zespołem Naprzód Lipiny. Od początku mecz był zacięty, natomiast niewykorzystana sytuacja na początku meczu zemściła się straconym golem. Przegrywaliśmy 1:0, ale nie podcięło nam to skrzydeł i osiem minut później doprowadziliśmy do wyrównania za sprawą bramki Jacka Zawady. Jak się później okazało nie była to jedyna bramka Jacka z tym meczu. Następnie błąd w obronie i Lipiny po raz kolejny wyszły na prowadzenie, na szczęście do przerwy udało nam się wyrównać i w 30 minucie po „koronkowej” akcji w polu karnym przeciwnika bramkę (tym razem kolanem) strzelił Jacek Zawada. Druga połowa to bardzo dobra gra naszego zespołu. W 35 minucie został podyktowany rzut wolny na połowie przeciwnika. Do piłki podszedł Jacek Zawada i strzelił mocno w bramkę, bramkarz wyczuł strzał, ale piłka po palcach wpadła do bramki. Wynik 2:3 dla Górnika i ze Świętochłowic wracamy z 3 punktami. Gratulacje dla całego zespołu, który jak kolektyw walczy na boisku.

W meczu grali: Włodarczyk – Kaczmarek K, Szewczyk, Bargieła, Kaczmarek P, Pławecki, Zając, Zielosko, Siudziak – Cieślik D, Zawada, Rosikoń, Bernaś.

Następny mecz młodzików już w czwartek (12.05) o godzinie 18:00 na Stadionie KS Górnik 09 Mysłowice.
Wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy zmierzymy się z Uranią Ruda Śląska. A już w niedzielę 15 maja czeka nas kolejny wyjazdowy mecz z Wyzwoleniem Chorzów o godzinie 9:00.

materiały: Paula Wachulec