URANIA RUDA ŚLĄSKA-GÓRNIK 09 MYSŁOWICE

W niedzielny poranek 25 września 2016 r. kolejny raz drużyna młodzików udaje się na wyjazdowe spotkanie do Rudy Śląskiej. Tym razem naszym przeciwnikiem była drużyna Uranii. Mecz można zaliczyć do tych, które ogląda się z przyjemnością. Mnóstwo walki i serca włożyły oba zespoły w to spotkanie. Mecz ułożył się dla nas idealnie, bo pierwsi zdobywamy gola po strzale Mikołaj Pławecki. Później do głosu doszli gospodarze wyrównując do 1:1. To tylko spowodowało, że worek z bramkami się dopiero otworzył i na prowadzenie podwyższa Janek Rosikoń. Niestety do przerwy było 2:2.

Po przerwie dochodzimy do głosu i na 2:3 kolejny raz strzela Mikołaj Pławecki. Gdy wydawało się, że mecz mamy pod kontrolą, gospodarze znów wyrównują, a w ostatniej minucie po strzale z rzutu wolnego zdobywają zwycięskiego gola.
Przegrywamy 4-3 po prostych błędach, ale ambicji, walki i zaangażowania nie można odmówić żadnemu zawodnikowi.

Nie zwalniamy tempa i już w najbliższą środę zagramy zaległe spotkanie z Rozwojem Katowice na Kocinie!

tekst i foto: Maciej Głowacki